کد خبر : 201686
تاریخ انتشار : پنجشنبه 17 شهریور 1401 - 10:46

چادر مسافرتی و کمپینگ

چادر مسافرتی و کمپینگ

چادر مسافرتی کاربرد خیلی خوبی در سفر برای ما دارد. نکته ای که درباره چادر مسافرتی بسیار حائز اهمیت است، نحوه بستن آن است. اگر شما توانسته اید یک چادر مسافرتی مناسب انتخاب کنید، حتما نیاز دارید درباره شیوه استفاده و بستن چادر مسافرتی هم اطلاعات مهمی را کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره

چادر مسافرتی کاربرد خیلی خوبی در سفر برای ما دارد. نکته ای که درباره چادر مسافرتی بسیار حائز اهمیت است، نحوه بستن آن است. اگر شما توانسته اید یک چادر مسافرتی مناسب انتخاب کنید، حتما نیاز دارید درباره شیوه استفاده و بستن چادر مسافرتی هم اطلاعات مهمی را کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آموزش بستن چادر مسافرتی ابتدا لازم است تا با ویژگی های آن آشنا شد. در ادامه می توانید از آموزش های موجود در این زمینه کمک گرفته و نسبت به این موضوع اطلاعات خود را افزایش دهید. سعی کنید پس از یادگیری این آموزش ها، به دفعات بالا به تمرین بپردازید. این تمرینات به شما کمک می کند تا در بستن چادر مسافرتی به مهارت برسید. در ادامه به بررسی موضوع بستن چادر مسافرتی خواهیم پرداخت. 

تمرین بستن چادر مسافرتی در منزل

اگر شما هم چادر مسافرتی خریداری کرده اید اما درباره چگونگی بستن چادر مسافرتی چیزی نمی دانید، توصیه می کنیم که حتما در خانه نحوه باز کردن و بستن چادر مسافرتی را تمرین کنید. عوامل و شرایط بسیاری وجود دارد که شاید منجر شود نتوانید چادر خود را باز کنید. مثلا شاید در شرایط باد و یا بارانی قرار بگیرید و در صورت باز کردن و یا بستن چادر مسافرتی با مشکلاتی همراه شوید. اگر شما روند باز کردن و یا بستن چادر مسافرتی را یاد بگیرید، شرایط بد آب و هوایی روی شما تاثیرگذار نخواهد بود.صندلی های مسافرتی نیز ایده خوبی برای طبیعت گردان میباشد.

نکته ای که قبل از بستن چادر مسافرتی باید در نظر بگیرید این است که در و پنجره های چادر مسافرتی را باز بگذارید تا هوا از چادر خارج شود و بتوانید چادر مسافرتی را جمع کنید. نکته دیگری که باید در بستن چادر مسافرتی در نظر بگیرید، کنترل چادر مسافرتی است. این امکان وجود دارد که کنترل چادر در حین بستن از دست شما در برود.

مراحل مربوط به آموزش چادر مسافرتی

سعی کنید تمامی مراحل آموزش چادر مسافرتی را به درستی انجام دهید و صبر و حوصله به خرج دهید. اگر بخواهید عجله کنید و یا زور و فشار الکی به چادر وارد کنید؛ حتما خسارت و خرابی به بار می آورید. قبل از اینکه شروع به آموزش کنیم، باید توصیه کنیم که هر بخش از چادر مسافرتی را که باز کردید در کیف قرار دهید تا آن ها را گم نکنید. در ابتدا مثلا اگر میله ها را باز کردید حتما داخل کیف بگذارید. هر شی کوچک یا درشتی که از چادر جدا کردید را سر جای خود در داخل کیف قرار دهید. اگر هر کدام از این وسایل گم شود، هرگز چادر تان دیگر بر پا نخواهد شد.

 • مرحله اول

ابتدایی ترین مرحله برای شروع این است که باید گیره ها را از خاک جدا کنید. نکته ای که در خارج کردن گیره ها وجود دارد این است که ممکن است در صورت ماندن شما در آن موقعیت به مدت ۲ الی ۳ روز، گیره ها در خاک سفت شده باشند. بنا براین اگر در ابتدا جدا شدن آن کمی سخت بود نگران نشوید. گیره ها را به بالا بکشید تا از خاک بیرون بیایند. ابزاری که برای مرحله اول نیاز دارید، بیلچه و چکش است تا بتوانید آن ها را از خاک دربیاورید.

 • مرحله دوم

برخی چادر ها در داخل خود میله هایی دارند که باید میله های داخل چادر را از چادر خارج سازید. این نوع از چادر هایی که در داخل خود میله دارند، چادر عصایی هستند. میله ها را به آرامی بیرون بیاورید، می توانید میله ها را به یک دیگر متصل سازید. چادر ها در بخش های اطراف خود دارای پین هستند که برای بستن چادر مسافرتی باید آن ها را خارج سازید. باز هم مانند مراحل قبلی باید به آرامی میله ها را خارج کنید. اگر اندکی فشار وارد کنید، احتمال پاره شده چادر وجود دارد بنا براین به این نکته حتما دقت کنید.

میله ها در چادر هایی که به صورت خیمه ای هستند در ۴ طرف وجود دارد. باید میله ها را به صورت ضربدری خارج سازید تا چادر به آن سو پرت نشود. بعد از گذشتن از این مرحله آرام آرام چادر را به پایین ببرید، سعی داشته باشید در این مرحله دقت لازم را داشته باشید تا چادر در جایی گیر نکند. امکان این مسئله وجود دارد که چادر پاره شود، بنا براین دقت لازم را داشته باشید.

توجه به نکات مهم برای بستن چادر مسافرتی 

زمانی که شما نسبت به بستن چادر مسافرتی اطلاعات و آموزش های لازم را فرا گرفتید، می بایست به برخی نکات موجود در این زمینه توجه کنید. توجه به این نکات می تواند سرعت شما را افزایش داده و کیفیت کار را افزایش بدهد. 

 • اگر در جایی اتراق کرده اید، سعی کنید چادر را تمیز نگه دارید. تمیز نگه داشتن چادر باعث می شود تا شما بتوانید راحت تر آن را باز و بسته کنید. قبل از بر پا کردن چادر حتماً به محیط توجه کنید و سعی کنید تمیز ترین و مسطح ترین موقعیت را انتخاب کنید. برای ورود به چادر هم هرگز با کفش وارد نشوید.

 • اگر در بخشی از چادر کثیفی وجود داشت، حتما وقتی به خانه برگشتید آن بخش را بشویید و تمیز کنید و سپس به مدت ۲ روز در یک مکان خشک قرار دهید تا خشک شود، این کار باعث می شود تا از کپک زدن در داخل چادر جلوگیری شود. این نکات در باز کردن و یا بستن چادر مسافرتی بسیار حائز اهمیت است. حتما به آن توجه کنید.

 • قبل از بستن چادر حتما در کف چادر حصیر پهن کنید تا در صورت بستن چادر با گرد و خاک مواجه نشوید.

کاربرد چادر مسافرتی اتوماتیک در مسافرت چیست؟

در محیط ها و فضای باز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردی هستند. ویژگی مهمی که این نوع چادر ها دارند این است که نیازی نیست برای باز یا بستن چادر مسافرتی اتوماتیک خیلی سختی بکشیم، زیرا باز شدن آن از پیش تعیین شده است.

 • کاربرد چادر مسافرتی اتوماتیک در نوع استفاده آن در موقعیت های سخت است. این نوع چادر ها بسیار مستحکم هستند و دربرابر اتفاقات طبیعی بسیار مقاومت دارند.

 • می توانید از چادر مسافرتی اتوماتیک در سفر های گروهی استفاده کنید.

 • چادر مسافرتی اتوماتیک طوری طراحی شده است که می توانید به راحتی در داخل آن بایستید.

 • چادر اتوماتیک بسیار کم حجم است.

 • این چادر ها دارای میله های فولادی و ضخیم هستند بنابراین بسیار مستحکم هستند و در شرایط سخت می توانیم از آن ها استفاده کنیم.

کاربرد چادر مسافرتی ارزان در چیست؟

اگر می خواهید به مسافرت و یا تفریح بروید، وجود یک چادر مسافرتی ارزان برای شما بسیار ضروری است. با وجود چادر مسافرتی ارزان می توانید برای خود یک سرپناه درست کنید و از شرایط و پیچیدگی های آب و هوایی مصون بمانید. ماندن در زیر چادر مسافرتی در محیط های طبیعی بسیار لذت بخش خواهد بود. برای خرید چادر مسافرتی ارزان حتما به نکات مهم آن دقت کنید. 

 

سخن آخر 

بنابراین برای این که بتوان از چادر مسافرتی به خوبی استفاده کرد، باید طریقه باز و بسته کردن آن را یاد گرفت. باز کردن آن امری ساده است. بیشتر افراد با بستن چادر مسافرتی مشکل دارند. برای این که بتواند این مشکل را رفع کرد، بهتر است تا از آموزش های لازم در این زمینه استفاده کرد. در مواردی بسیاری از افراد تنها یک کاربرد را برای چادر مسافرتی در نظر می گیرند. ولی جالب است بدانید که انواع چادر مسافرتی متناسب با مدلی که دارند، از کاربردهای متنوعی برخوردار می باشند. 

منبع:تجهیزات مدرن ویلایی ویلاسازه

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زیرنویس

خرید بک لینک ارزان

دانلود زیرنویس house of dragon

دانلود زیرنویس فیلم day shift

دانلود زیرنویس فیلم 365 روز 2022

دانلود زیرنویس she hulk

دانلود زیرنویس family guy

دانلود زیرنویس فیلم top gun maverick 2021